Директор Дитячої школи мистецтв м.Обухів

Косенко Анна Володимирівна

м. Обухів, вул. Київська, 76
 (04572) 50003 – директор

(096) 8418333
odschm@gmail.com

 

Заступник директора
Дитячої школи мистецтв м. Обухів
Волошко Світлана Володимирівна
(04572)5-18-94
(097) 2362204

мистецьке життя

Історична довідка

04 липня 1968 року згідно наказу Київського обласного управління культури було засновано Обухівську дитячу музичну школу! Розмістився заклад у тому ж приміщенні, де знаходиться дотепер, але займав тільки другий поверх бо на першому поверсі була розміщена початкова школа ЗОШ №3. У 4-х класах почали свою роботу 8 викладачів, які викладали гру на фортепіано, баяні, скрипці, духових та ударних інструментах, а також теоретичні дисципліни. Серед них Журомський, Загурський, Тимофієнко А.Т., Мамотенко Л.О., Яновська Л.Д., Тузіченко Н.В. та Дудочка О.Ф. Контингент учнів складав близько 50 осіб. Першими випускниками школи стали діти, які приїхали до Обухова з різних куточків зі своїми батьками і у нашій школі продовжували та закінчували отримувати мистецьку освіту. Однією з таких була і майбутня директорка, донька військовослужбовця Лисенко Тетяна Семенівна. А Гуцало Людмила Леонідівна, яка дотепер працює у закладі викладачем класу фортепіано, прийшла до музичної школи у перший клас саме у 1968 році з відкриттям школи.

Зростало місто Обухів, зростав педагогічний колектив і зростав контингент учнів. З 01.10.1992р. з відкриттям художнього відділу заклад було перейменовано у «Обухівську дитячу школу мистецтв».

У 2011 році відбулося ще одне перейменування закладу на «Дитяча школа мистецтва м. Обухова», відповідно до рішення Обухівської міськради за номером 18-3-VI від 30.12.2010 р. «Про зміну назви закладу «Обухівська дитяча школа мистецтв».

Сьогодні у школі навчається 315 учнів, 219 – на музичному відділі та 96 на відділі образотворчого мистецтва. За весь час існування школи було підготовлено і випущено 850 учнів!

Гордістю школи є випускники: заслужена артистка України Наталія Пелих , Марина та Поліна Савченко, Максим Перян, Марина Галуза, Катерина Капішон, Смірнова Аліна та багато інших. А також випускники школи, які нині працюють у закладі: Людмила Гуцало, Світлана Волошко, Тетяна Булах, Олеся Світлакова, Ігор Захожай, Тетяна Побережник, Світлана Вороніна, Анна Мельніченко.

За час існування закладу його очолювали: Тимофієнко А.Т. (8 років), Самойленко В.С. (1 рік), Куликов В.О.(близько 3х років), Соловйова Т.М.(близько 2х років), Лисенко Т.С.(25 років), Попович В.С.(12 років), нині – Косенко А.В.

 Дитяча школа мистецтв м.Обухів – оаза духовності

Кожен з нас, мешканців міста, зіткався з таким фактом: люди, які приїздять до нас вперше, або ті, хто давно не був в місті, не можуть стримати свого захоплення сучасним, надзвичайно чарівним виглядом Обухова! Да і ми, обухівці, не можемо не оцінити зусилля місцевої влади зробити місто затишним та комфортним для проживання! Справжньою окрасою і візитівкою міста є його центральна вулиця Київська. Серед споруд, розташованих на ній, яскравими фарбами виділяється оновлена будівля Дитячої школи мистецтв, із затишним подвір`ям, дбайливо засадженим яскравими літніми квітами .

На жаль, через обмежувальні карантинні заходи місто не побачило традиційного звітного концерту Дитячої школи мистецтв, на якому демонструються найкращі досягнення учнівсько-педагогічного колективу, тому сьогодні хочеться повідомити громаді, що, як і зазвичай, 2019-2020 навчальний рік був успішним, і в очікуванні нового навчального року розказати про життя та досягнення нашого мистецького закладу.

Дитяча Школа Мистецтв у всі часи була свого роду оазою духовності, доброго смаку, високого культурного потенціалу. За умов старанного навчання з школи виходили молоді люди, які або вміли грати на музичному інструменті, співати, добре триматись на сцені, або малювати справжні картини, були при цьому обізнані у історії мистецтва і виховані на кращих зразках світової художньої культури. Беззаперечним є той факт, що рівень загальної вихованості наших випускників є на порядок вищим, ніж у тих дітей, які мистецької освіти не одержали. Це завжди розуміли батьки наших учнів. І спасибі державі, що оплата навчання у початкових спеціалізованих навчальних закладах не перевищує 6-10% від мінімальної заробітної плати, а багатодітні малозабезпечені сім`ї, так само, як і родини учасників АТО/ООС користуються ще й пільгами по оплаті, тому вчити своїх дітей можуть практично всі – і бізнесмени, і представники інтелігенції на свої досить скромні статки. Всі ці фактори сприяють тому, що рейтинги нашого початкового спеціалізованого мистецького закладу досить високі, і бажаючих навчатися більшає з кожним роком. Міською радою було прийнято рішення щодо надання можливості отримувати естетичну освіту всім, хто цього прагне, у зв`язку з чим до штатного розпису закладу було за останні 2 роки додатково уведено 7 одиниць, внаслідок чого контингент учнів збільшився в останні роки майже вдвічі, і станом на сьогодні складає більше 300 учнів.

Очолює Дитячу школу мистецтв талановитий музикант, досвідчений педагог Анна Володимирівна Косенко, яка зуміла об`єднати учнів та викладачів у справжній колектив творчих однодумців.

Показники навчання учнів школи мистецтв є традиційно високими. Це відбувається завдяки талановитим неординарним вихованцям, професійному педагогічному колективу, який поповнюється молодими креативними фахівцями і налічує 30 осіб; і, найголовніше, підтримці та турботі влади міста. У тепле та оновлене приміщення до новеньких інструментів діти завжди поспішають, бо знають – їх зустрінуть з любов’ю, завжди вислухають та навчать новому і цікавому.

За підтримки Обухівської міської ради наш колектив постійно бере участь у престижних Міжнародних, Всеукраїнських та обласних фестивалях-конкурсах музичного мистецтва, і з кожним роком кількість переможців та лауреатів серед наших вихованців зростає. Звісно, підготовка до участі нелегка й кропітка, але смак перемоги та нові враження й знайомства під час поїздок відновлюють сповна сили юних талантів.

Дуже приємно констатувати і той факт, що досвід наших викладачів Татаурової Л. І, Стадницької Л. М.(музично-теоретичні дисципліни), Шевченко Л. С. (музичний інструмент домра), Булах Т. М., Світлакової О. М. (вокально-хорове мистецтво), Шмідт К. Д., Рябченко Л. В., Галузи М. (образотворче мистецтво), Литвина В. А.(духові інструменти) вивчається на семінарах обласних мистецьких об`єднань.

Станом на 2019-2020 навчальний рік у школі діють наступні дитячі колективи:

 • Хор учнів молодших класів «Струмочок» – керівник Булах Т.М.

 • Хор учнів старших класів «Золотий ключик» – керівник
  Кравченко С.С.

 • Ансамбль домристів «Першоцвіт» – керівник Шевченко Л.С.

 • Ансамбль народної пісні «Паняночка» – керівник Косенко А.В.

 • Ансамбль гітаристів «Настрій» – керівник Волошко С.В.

 • Ансамбль гітаристів – керівник Бандура А.А.

 • Духовий оркестр – керівник Литвин В.А.

 • Дует бандуристів – керівник Фалюш А.О.

 • Тріо духових інструментів – керівник Пастушок І.А.

 • Ансамбль викладачів «Колорит» – керівник Косенко А.В.

Сьогодні у школі мистецтв можна опановувати гру на скрипці, фортепіано, гітарі, бандурі, домрі, баяні та акордеоні, духових інструментах, навчитися співати, а також оволодіти навичками образотворчого мистецтва, яке включає в себе і ліплення, й живопис, і рисунок, і ще багато цікавого. Школа живе своїм насиченим багатим життям: проводяться конкурси та концерти, найпопулярніші з них «За ширмою», «Музичні сходинки», влаштовуються свята «Посвячення у музиканти», «Посвячення у художники», наші вихованці разом з викладачами відвідують музеї та виставки, бувають на концертах. Так здійснюється комплексне виховання гармонійної духовної особистості.

Учнівсько-педагогічний колектив Дитячої школи мистецтв є активним учасником соціально-культурного життя нашої громади: своїми виступами юні артисти постійно прикрашають великомасштабні культурно-мистецькі заходи, що проводяться у нашому місті: народознавчі свята «За тиждень – Великдень», «Три празники в гості», «Колодій», свято Купала, концерти з нагоди Дня міста.

Важливими для нашої майбутньої об`єднаної територіальної громади є і той факт, що вже сьогодні творчі колективи та окремі юні виконавці виступають перед жителями сіл Нещерів, Дерев`яна, Григорівка, Германівка.

Розуміючи важливу роль мистецького навчання для виховання майбутнього покоління, влада здійснила цілу низку заходів на підтримку матеріально-технічної бази Дитячої школи мистецтв, а саме:

 • проведено капітальний ремонт, санацію та утеплення приміщення,

 • проведено внутрішній капітальний ремонт,

 • встановлено новий каналізаційний колектор,

 • замінено опалювальні електричні котли,

 • встановлено пандус,

 • придбано комплект учбових меблів, глядацькі крісла для актової зали, інше обладнання,

 • постійно оновлюється оргтехніка,

 • постійно поповнюється склад музичних інструментів та звукоапаратури: придбано духові інструменти, класичні гітари, пюпітри оркестрові,

 • винайдений кращий варіант розміщення у будинку по вул. Каштанова,4 відділу образотворчого мистецтва школи.

За 52 роки свого існування Дитячу Школу Мистецтв закінчило майже 800 чоловік, і, навіть якщо зовсім невеличка частина з них обрала мистецтво своєю професією, для кожного окремого випускника естетичне навчання, беззаперечно, принесло неабияку користь. Статистичними дослідженнями доведено, що серед людей, яких було позбавлено волі, відсоток людей, що мали початкову мистецьку освіту, є мінімальним. Є ще один важливий аспект позитивного впливу на формування людини майбутнього мистецької освіти: вона протистоїть завдяки розвитку творчих та емоційно-сенсорних здібностей утворенню так званого «кліпові-хаотичного» мислення, яке формується під впливом швидкісного розвитку інформаційних технологій, витісняючи собою звичне логічно-послідовне.

Не все вдається вирішити зразу: залишається проблема відсутності у густонаселеному мікрорайоні міста закладу мистецької освіти – скількох дітей ми естетично недовиховали через незручне розташування та невідповідність нормам приміщення! І це питання перебуває на постійному контролі у виконавчого комітету та особисто у міського голови. Але водночас можемо говорити про те, що умови існування Дитячої школи мистецтв значно і суттєво покращено, що станом на сьогодні міською владою зроблено все можливе для того, щоб наші маленькі громадяни вчилися грати, співати, малювати, збагачувалися духовно і отримували мистецьке виховання для подальшого гармонійного життя.