З днем народження, рідний Обухів!

З днем народження, рідний Обухів!

17 та 18 вересня 2021 року наша велика громада відзначала 659-ту річницю Обухова.

На площі перед Обухівським центром культури і дозвілля зібрались мешканці громади, запрошені гості, представники підприємств, громадських організацій, делегацій з інших міст, щоб привітати Обухів з Днем народження.

У спортивному комплексі імені В. Мельника пройшли змагання з футболу, великого тенісу, а в спортивній залі ОЦКіД – відкритий турнір з баскетболу.

17 вересня кращі з кращих мешканців громади були нагороджені Обухівським міським головою відзнаками та подарунками. Для всіх присутніх танцював зразковий дитячий ансамбль танцю “Фаворит”, співали Юрій Побігай та Олександра Іщук.

У перший день святкування на великій змонтованій сцені відбувся День позитиву “Molod-fest”, під час якого була представлена сучасна концертна програма за участю молодих виконавців та кращих місцевих колективів.

Гостями свята були гурт «Мандри» та надсучасний гурт “The Capers band”.

Другий день святкувань був досить насичений, адже на усіх чекав не один сюрприз від організаторів свята. За щорічною традицією міська рада радо зустріла делегації з міст-побратимів. Місто Обухів є прикладом для інших міст у підтриманні дружніх міжнародних відносин. На святі були присутні делегації з міста Бенджін Республіка Польща (мер міста Лукаш Комонєвський), міста Радебойля Німеччина (мер міста Берт Вендше), міста Стрия Львівської області, яке нещодавно – у серпні цього року – влилося у нашу дружну міжнародну родину (міський голова Канівець Олег Леонідович). З поважних причин не всі міста-побратими мали змогу долучитися до святкування дня міста Обухова, але вони надіслали нам свої найтепліші вітання: м. Хашурі, Грузія – в. о. мера міста Звіад Курдадзе, м. Нешер, Ізраїль – мер міста пан Рой Леві, муніципалітет Грозуплє, Словенія – мер міста Петер Верліч, м. Миргород (міський голова Соломаха Сергій Павлович).

На території проведення урочистостей працювала виставка-продаж сувенірних виробів обухівських майстрів “Обухівський ярмарок”, виїзна торгівля та атракціони.

Особливою родзинкою такого масштабного дійства була презентація старостинських округів територіальної громади під промовистою назвою «Це тепер і наше свято!». Кожне село старостинського округу, а їх у нас 13, представило свої гастрономічні, декоративно-прикладні надбання та музичний супровід. Відвідувачам було дуже цікаво познайомитися з яскравим колоритом кожного села.

Нещодавно на Площі Матері в центрі міста ми встановили Національний рекорд – “Наймасовіший танець дівчат з вишиваними рушниками”, кількість якого становили 505 осіб. Ми вирішили зробити це самобутньою традицією нашої громади — і в день 659-ї річниці міста значна частина жіночого населення громади, від дівчаток до бабусь, станцювали Обухівську хореографічну композицію з рушниками під пісню відомого поета-земляка Андрія Малишка “Рідна мати моя”. Чудова ідея покликана об’єднати усіх мешканців Обухівщини та поєднати минуле із сучасністю.

Далі на відвідувачів чекали концерти за участю прекрасних та талановитих місцевих колективів та вокалістів “Обухівські таланти”, а також виступи запрошених гостей: академічного фольклорно-етнографічного ансамблю «КАЛИНА», українського скрипаля-віртуоза Святослава Кондратіва. Хедлайнером свята був український музичний гурт «ТІК».

Залишити відповідь