Начальник відділу культури, національностей та релігій

Богданович Тетяна Іванівна

 м. Обухів, вул. Малишка, 6
(04572) 5-19-78

kulturaobuhiv@ukr.net

kultobtg@ukr.net

 

 

Основними завданнями відділу є:

1. Реалізація державної політики в галузі культури, управління закладами культури, що належить до комунальної власності міста та координація діяльності таких же закладів, що не належать до комунальної власності міста.

2. Створення умов для реалізації права громадян України на участь в культурно-творчому процесі регіону через розробку проектів цільових програм та прогнозів розвитку мережі державних закладів культури, комплексного вирішення проблем галузі в місті.

3. Сприяння відродження і розвитку культури українського народу, національних меншин, що проживають в місті.

4. Створення сприятливих умов для задоволення інтелектуальних та духовних потреб населення, розвитку культурних і творчих ініціатив з урахуванням місцевих особливостей, забезпечення умов для суспільної та культурної самореалізації талановитої особистості.

5. Сприяння створенню культурно-мистецького іміджу міста.

6. Організація матеріально-фінансового забезпечення закладів та організацій культури, що належать до комунальної власності, планування витрат на культурно-освітню роботу в місті, організація обліку і звітності у закладах, сприяння соціальному захисту працівникам культури.

7. Створення сприятливих умов для розвитку туризму в місті Обухів та прилеглих територіальних громадах.

8. Організація і проведення концертних програм, фестивалів, конкурсів, оглядів самодіяльної народної творчості, виставки творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

Добра слава про роботящий майстровий обухівський люд, чиїми руками вироблялись глечики і горнятка, рушники і сорочки, чоботи і одвірки, ікони і лубочні картини, що і досі ще живуть у деяких наших оселях, про славних наших вишивальниць, чиїми руками було створено унікальний обухівський шитий рушник, про кобзарів, котрі були об`єднані в так званий «цех бандуристів», а при ньому справжня школа кобзарського мистецтва зі своєю програмою і статутом, живе у піснях і переказах й до нині.

Власне, з цього – з людських потреб у посуді, одязі, написанні святих образів і зародилося обухівське мистецтво. Бо до всього, що вироблялося майстровитими руками, докладали обухівці не тільки свій талант, а й часточку душі. Саме у творчості цих обдарованих людей криється коріння культурно-мистецької спадщини нашого краю. Саме у їх виробах та піснях закладалися підвалини сьогоднішньої мистецької слави нашого Обухова, який у всьому світі відомий, перш за все як місто, у якому народився і виріс видатний український поет Андрій Самійлович Малишко.

Вдячні обухівці шанують пам`ять про видатного земляка: на території міста діє літературний меморіальний музей-садиба Андрія Малишка, в центрі міста встановлено пам`ятник видатному земляку, його ім`ям названо вулицю, на якій він жив і школу, у якій навчався, кожного року проводяться широкомасштабні заходи по відзначенню річниці від дня його народження, міською радою засновано літературно-мистецьку премію його імені.

З прадавніх часів з покоління в покоління передавали наші земляки своїм дітям і онукам тяжіння до творчої праці, потребу та любов до пісні, мистецтва, які об`єднували людей і допомагали їм пережити важкі часи.

Ще у двадцятих роках минулого століття, коли країною прокотилася потужна хвиля національно-культурного відродження, в Обухові з учасників хорового та драматичного гуртків було створено Обухівський народний хор. З історією цього колективу, який згодом отримав звання народного, набув визнання і слави, пов`язана діяльність багатьох талановитих музикантів – М. А. Карамаша, І. В. Киви, К. А. Краськова. Більше як п`ятдесят років прославляв аматорський колектив рідне місто і його культурні традиції.

Традиції прославленого колективу продовжує сьогодні народний хор ПрАТ ККПК «ЯВІР», створений на базі Київського картонно-паперового комбінату у 1985 році. Звання народного колектив одержав у 1997 р. під керівництвом Петра Невгада, колишнього баяніста Обухівського народного хору К. Краськова. П.М. Невгад відомий ще і тим, що разом з поетом Михайлом Карасьовим створили гімн нашого міста, яким сьогодні розпочинається святкування Дня міста та деякі інші заходи.

До репертуару народного хору «Явір» входять твори, які виконував Обухівський народний хор Кузьми Краськова, також є українські народні, авторські пісні, акапельні твори на духовну тематику.

З 2002 року колектив очолює досвідчений хормейстер, начальник відділу культури, національностей та релігій виконавчого комітету Обухівської міської ради Тетяна Богданович.

Народний хор ПрАТ ККПК “ЯВІР” – неодноразовий лавреат і призер обласних конкурсів хорових колективів ім. Кирила Стеценка та ім. Павла Чубинського, володар І – ої премії Всеукраїнського конкурсу хорових колективів ім. Демуцького, володар Гран-Прі XVI-го Міжнародного конкурсу – фестивалю фольклору, танцю і музики «ВІДЕНСЬКИЙ ЗОРЕПАД» (Австрія).

“ЯВІР” бере активну участь у культурно-мистецьких та святкових заходах м.Обухова та Обухівської міської ОТГ, виступав як гість програми – на Співочому полі, у музеї народної архітектури і побуту в Пирогові, в с. Чубинському, кілька разів у Національному Палаці “Україна”.

Учасники народного хору «ЯВІР» ПрАТ «Київський картонно-паперовий комбінат» побували з гастролями у багатьох містах України, в Болгарії, Румунії. У 2018 році здійснили туристичну подорож до найвідоміших своїми історико-культурними пам’ятками європейських країн – Чехії, Угорщини та Австрії, де гідно представили нашу країну.

Більш як понад десять років працює відділ культури, національностей та релігій виконавчого комітету Обухівської міської ради: планує, організовує та проводить міські культурно-мистецькі заходи, підтримує постійний зв’язок з творчими організаціями обласного та Всеукраїнського рівня, допомагає місцевим аматорським колективам здійснювати свою творчу діяльність. Одним з головних своїх завдань ми вбачаємо саме у збереженні та розвитку тих традицій, які довгими роками нароблювали наші попередники – митці з народу та творчої інтелігенції нашого міста.

Сьогодні, враховуючи процес децентралізації, створена Обухівська міська територіальна громада, на території якої проводяться щорічно близько ста п’ятдесяти різнопланових заходів з відзначення річниць видатних громадських подій, державних, професійних, народознавчих свят та ювілейних дат.

У місті щорічно проводяться заходи з відзначення державних та професійних свят з нагоди вшанування Героїв Небесної Сотні, до Дня Соборності України, Дня захисника України, Дня бійця територіальної оборони, Дня добровольця, Дня Гідності та Свободи, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Міжнародного Жіночого Дня, Дня Перемоги у Другій світовій війні та Дня Пам’яті і Примирення, Дня Матері, Дня Державного Прапора України, Дня Незалежності України, Дня працівників освіти, До дня Європи, До Міжнародного Дня захисту дітей, Дня підприємця, До Дня скорботи і вшанування пам`яті жертв Другої світової війни, До Дня Конституції України та до Дня молоді, До Дня людей “елегантного” віку, річниць визволення Київської області та м. Обухів від нацистських загарбників, щорічний міський фестиваль — конкурс народного мистецтва Обухівський «шитий» рушник” у рамках відзначення річниці від дня народження поета-земляка Андрія Малишка, проведення Всеукраїнського літературного фестивалю — конкурсу “Поетичний рушник” для осіб з інвалідністю, заходи з нагоди вшанування пам`яті жертв голодомору та політичних репресій, до Дня Збройних сил України, до Дня вшанування ліквідаторів-учасників Чорнобильської АЄС, до Дня святого Миколая та Новорічно – Різдвяних свят.

З метою популяризації святкування народно-етнографічних свят, вшанування народних традицій, з метою виховання у різних верств населення культурно-естетичного, народознавчого та краєзнавчого смаку на території Обухівської міської ТГ проводиться цикл театралізованих обрядових дійств: «Три празники в гості: Святе Водохреща — зустрічаємо усією громадою”, «Три празники в гості: Святого Василя — зустрічаємо усією громадою”, фольклорно-обрядове дійство «Зиму проводжаємо – весну зустрічаємо» – Свято Масляної (свято Колодія) з традиційним спалюванням опудала Масниці на вогнищі, народне фольклорно-обрядове театралізоване дійство “На калину роса впала, а в Обухові — Купала!” до свята Купала з гуляннями, спалюванням опудала Купала, піснями, танцями, торгівлею, конкурсом “на кращий сплетений вінок” та обрядом “пускання віночків на воду”.

До Великодніх свят щорічно проводиться відкритий міський фестиваль – конкурс писанок з виставкою робіт, з концертною програмою за участю кращих творчих колективів міста «За тиждень – Великдень».

Традиційно окрасою усіх культурно-мистецьких заходів громади є ярмарки-виставки,  ековиставки рукотворних виробів майстрів народної творчості м. Обухів “ДЕРЕВОРІД”, майстрів сучасних технік Hand made. Тут можна придбати будь-яку ексклюзивну річ або ж брати участь у майстер-класах з народної вишивки, лозоплетіння, ляльки-мотанки, в’язання іграшки , створити власноруч виріб на згадку, поринути у світ майстерності й доторкнутись до витоків традиційного народного мистецтва, а також  отримати знання  з сучасних технік ДПМ. Майстри сучасних технік декоративно-прикладного мистецтва научать відвідувача, як плести красиві браслети з бісера, як пошити чудову прикрасу з фетра, як зв’язати цікаву іграшку, як застосувати знання з декупажу.

Обухівські майстрині відомі далеко за межами нашої громади. Вони представляють й популяризують обухівські традиції на найпрестижніших фестивалях, конкурсах, виставках, ярмарках на високому рівні. Форми проведення заходів різноманітні – це і концерти, і зустрічі, і літературно-музичні композиції, і вечори-вогники, і меморіальні театралізовані заходи, фестивалі,тощо.

Завжди цікаво і різноманітно проходять театрально-розважальні програми та інші культурно-мистецькі заходи для дітей, дітям особливо подобаються ранки до Дня святого Миколая, новорічні вистави із врученням подарунків, до Дня Матері та Дня захисту дітей.

На території міста відбуваються обласні заходи – Всеукраїнський пісенний фестиваль-конкурс «Рідна мати моя», обласний конкурс-фестиваль самодіяльних авторів «Малишкові стежки», міський фестиваль-конкурс “Обухівський шитий рушник”, Всеукраїнський фестиваль для осіб з інвалідністю «Поетичний рушник».

Традиційними в нашій громаді стали проведення спільної молитви за мир і спокій в Україні представниками різних релігійних конфесій міста.

культурно-мистецькі заходи
заклади культури
+
КОЛЕКТИВИ
+
КОНКУРСНІ ЗДОБУТКИ

НАША КОМАНДА

Баранова Тетяна Миколаївна

Головний спеціаліст

Кирдан Яніна

Юріївна

Провідний спеціаліст

Мущинська Наталія Василівна

головний бухгалтер

Лапенкова Надія Василівна

бухгалтер І категорії

Страшнюк Анна Зигмонтівна

заступник гол.бухгалтера

Історична довідка

У зв’язку з прийняттям постанови Верховної Ради України від 10 липня 2010 року № 2488-VI «Про віднесення міста Обухів Обухівського району Київської області до категорії міста обласного значення», рішенням 55 сесії 5 скликання № 489 від 26.08.2010 року було створено Відділ культури виконавчого комітету Обухівської міської ради.

Рішенням 36 сесії 6 скликання № 489-36-VI від 28 березня 2013 року відбулося перейменування відділу культури виконавчого комітету Обухівської міської ради на відділ культури, національностей та релігій виконавчого комітету Обухівської міської ради.

Відділ культури, національностей та релігій виконавчого комітету підпорядкований Обухівському міському голові, а також підзвітний і підконтрольний управлінню культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації.

Свою діяльність відділ культури розпочав з грудня 2010 року, згідно з розпорядженням виконавчого комітету Обухівської міської ради №311 від 16.12.2010 року обовязки начальника відділу культури було покладено на заступника міського голови Шимоненко В.О. Згодом згідно з розпорядженням №27 від 28.02.2011 на посаду начальника відділу культури було призначено Богданович Т.І., яка приступила до виконання покладених на неї обовязків з 01 березня 2011 року й по сьогоднішній день обіймає дану посаду.

Дитяча Школа Мистецтв у всі часи була свого роду оазою духовності, доброго смаку, високого культурного потенціалу. За умов старанного навчання з школи виходили молоді люди, які або вміли грати на музичному інструменті, співати, добре триматись на сцені, або малювати справжні картини, були при цьому обізнані у історії мистецтва і виховані на кращих зразках світової художньої культури.

За підтримки Обухівської міської ради вихованці школи постійно беруть участь у престижних Міжнародних, Всеукраїнських та обласних фестивалях-конкурсах музичного мистецтва, і з кожним роком кількість переможців та лауреатів серед наших вихованців зростає.

Високого рівня досягли творчі дитячі колективи Дитячої школи мистецтв старший хор «Золотий ключик» (кер. Кравченко С.С.), молодший хор «Струмочок» (кер. Булах Т.М.), ансамбль народної пісні «Паняночка» (кер. Косенко А.В.), ансамбль домристів «Першоцвіт» (кер. Шевченко Л.С.), Ансамбль гітаристів «Настрій» – керівник Волошко С.В., ансамбль гітаристів (кер. Бандура А.А.), духовий оркестр (кер. Литвин В.А.), дует бандуристів (кер. Фалюш А.О.), тріо духових інструментів (кер. Пастушок І.А.), ансамбль викладачів «Колорит» (кер.) Косенко А.В.

Гідно представляє на різних рівнях танцювальне мистецтво міста зразковий дитячий танцювальний колектив «Водограй», посланець дружби у містах-побратимах Полоцьк (Білорусія), Радебойль (Німеччина), багаторазовий переможець Міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсів хореографічного мистецтва зразковий дитячий хореографічний ансамбль танцю «Фаворит», ансамбль народного танцю «Квіти Трипілля», студії сучасного танцю А. Краснової «DRIVE DANCE SCHOOL», «RIZE CREW» Олександра Нечитайла, «UNDERGROUND FAMILY SCHOOL» Андрія Черемісіна.

Беруть активну участь у культурно-мистецькому житті Обухівської міської ОТГ та впевнено зростають на творчій ниві молоді колективи, такі як «TRIUMF OF THE DANCE», «DANCEMASTER», «VICARIYA DANCE», що своїми яскравими виступами радують глядача, достойно презентуючи місто на фестивалях-конкурсах.

Структура відділу культури, національностей та релігій:

Начальник відділу культури, національностей та релігій, головний спеціаліст відділу культури, національностей та релігій, провідний спеціаліст відділу культури, національностей та релігій, головний бухгалтер, заступник головного бухгалтера, бухгалтер І категорії, 4 бухгалтери з різних напрямків фінансової роботи.
Відділу культури, національностей та релігій виконавчого комітету Обухівської міської ради підпорядковані заклади культури і бібліотечні заклади міста: Дитяча школа мистецтв міста Обухів, Германівська школа мистецтв, Обухівський центр культури і дозвілля, Обухівський міський Будинок культури, Будинок культури Обухівської міської ради, Будинки культури сіл Германівка, Красна Слобідка, Семенівка, Перегонівка, Мала Вільшанка, Деремезна, Долина, Григорівка, Перше Травня, клуби сіл Таценки, Ленди, Нещерів, Дерев’яна, Макарівка, Копачів, Кулі, Обухівська центральна публічна бібліотека, Обухівські міські бібліотеки мікрорайонів Піщана, Яблуневий, Лікарня, бібліотеки сіл Таценки, Нещерів, Дерев’яна, Германівська сільська бібліотека, Григорівська сільська бібліотека, Деремезнянська сільська бібліотека, Копачівська сільська бібліотека, бібліотека села Красне Перше, Першотравенська сільська бібліотека, Краснослобідська сільська бібліотека, Семенівська сільська бібліотека, Маловільшанська сільська бібліотека, Долинянська сільська бібліотека, Кулівська сільська бібліотека, Перегонівська сільська бібліотека.